دورس پنبه 2 نخ خار خورده ( سرمه ایی )

قیمت: 6,000,000 تومان
هر طاقه = 20 کیلو
تعداد:
افزودن به سبد خرید

پارچه دورس سه نخ یکی از انواع دیگر زیر شاخه های پارچه دورس است که از آن برای دوخت لباس ورزشی استفاده می‌کنند.

” دورس سه نخ ” برای تولید پوشاک زمستانی به کار می رود و بسته به تکمیل پارچه و نوع بافت آن به صورت ضخیم و نازک تولید می شود.

از این پارچه برای تولید لباس های ورزشی نیز استفاده می گردد. برای دستیابی به متراژ بالاتر از دورس دو نخ به جای سه نخ استفاده می شود.

این نوع از پارچه همچنین به صورت ۱۰۰ درصد از جنس نخ و الیاف پنبه تهیه میشود. که همین مسئله آن را بهترین انتخاب برای تهیه و دوخت لباسهای ورزشی مانند انواع شلوار و سوئیشرت ورزشی زنانه و مردانه زیپ دار و بدون زیپ و انواع لباس های بچه گانه و مانتوهای زنانه برای فصول سرد سال کرده است.

  • بسیار کاربردی برای تولید هودی اسلش و سوییشرت و . . . 
  • این پارچه یک لایه تشکیل شده
  • نرم و سبک وزن
  • دارای حالت پشمی و پنبه ای میباشد که حس گرمایی مطولبی ایجاد میکند
  • زیبا و دارای تنوع رنگ بسیار
  • مناسب انواع  مردانه و زنانه 

صنعت نساجی ایران به دلیل داشتن مواد اولیه فراوان، اقدام به تولید انواع پارچه با کاربردهای متفاوت نموده است. یکی از انواع این محصولات پارچه خار خورده می‌باشد.

پارچه‌های خارخورده در واقع نوعی از پارچه‌های ترکیبی می‌باشد. ترکیبی از الیاف پنبه و الیاف پلی استر می‌باشند. یک روی آن کاملاً صاف و از الیاف پنبه می‌باشد. طرف دیگر آن از الیاف پلی استر ساخته شده است. سپس به وسیله استفاده از دستگاه های مخصوص حالت پرزدار پیدا می‌کند. از این پرزها تحت عنوان خار در پارچه یاد می‌شود.

این نوع خارها را می توان بر روی انواع پارچه مانند ملانژ، تریکو و دورس ایجاد کرد. برای تهیه این نوع پارچه  ابتدا پارچه مورد نظر مثلا پارچه دورس پنبه را تولید کنند. سپس برای ایجاد خار، پارچه را به قسمت پشت آن برمی‌گردانند. بعد با استفاده از دستگاه هایی ویژه اقدام به خار زنی روی قسمت پشتی آن می کنند.

ایجاد خار بر روی پارچه در منسوجات زمستانی بیشتر مرسوم است و باعث می شود که گرم باشند.

استفاده از این نوع پارچه ها برای سویشرت، گرمکن، مانتو، شلوار اسلش، تیشرت و بسیاری از محصولات زمستانی دیگر بسیار مناسب است.

همچنین ایجاد خار بر روی پارچه موجب می‌شود که علاوه بر افزایش ضخامت، مقاومت آن نیز بالا برود. به همین دلیل است که پارچه های زمستانه دوام و ماندگاری بیشتری دارند.

متراژ:
1.30
عرض:
118

افزودن نظر