دورس 2 نخ طرح اسپان ( فوتر با خار )

قیمت: 32,400,000 تومان
هر طاقه = 20 کیلو
تعداد:
افزودن به سبد خرید

پارچه دورس چیست؟

پارچه های دورس مخصوص سوییشرت، هودی و اسلش دارای یک بخش داخلی نرم و لطیف می باشند، که مهمترین شاخص این پارچه ها به حساب می آید. کیفیت از مهمترین ارکان این پارچه بوده، تا آنجا که حتی با گذشت زمان و استفاده، پارچه لباس همچنان فرم اصلی خود را حفظ می نماید. این پارچه ها همیشه برای ما حس نوستالژیک شروع فصل سرما را دارند. در سال های قدیم بیشتر حالت ساده ای از این پارچه ها در تولید لباس های پاییزه و زمستانی استفاده می شد ولی امروزه انواع چاپ خورده از این پارچه ها در تولید انواع بلوز، سوئیشرت و هودی استفاده می شود، ضمن آنکه طرفداران خاص خود را نیز دارا می باشند. پارچه دورس پنبه و پارچه دورس ملانژ از محبوب ترین انواع این پارچه به حساب می آیند.

پارچه دورس کدام است؟

ظاهر بیرونی پارچه های دورس همانند دیگر پارچه های گردباف است. این پارچه ها ضخامت بیشتری نسبت به دیگر پارچه های گردباف پودی دارند. اما در بخش داخلی این پارچه ها کرکی شکل هستند . این حالت کرکی شکل دقیقا همام چیزی است که پارچه های دورس را از انواع پارچه های فرنچ تری که دارای یک سری حلقه در بخش داخلی می باشد، مثتثنی می کند.

با خار زدن در راستای خواب پارچه و برش زدن، ساختار پرزی شکل در پارچه های دورس ایجاد می شود. این فرایند معمولا توسط سیم های خار زنی و یا سندبلاست بر روی پارچه اعمال می شود. این نوع پارچه ها معمولا از پنبه، پلی استر، ترکیب این دو و به همراه مقدار کمی لاکرا برای انعطاف پذیری و همینطور بازگشت پذیری پارچه تولید می شوند.

پارچه دورس سه نخ یکی از انواع دیگر زیر شاخه های پارچه دورس است که از آن برای دوخت لباس ورزشی استفاده می‌کنند.

” دورس سه نخ ” برای تولید پوشاک زمستانی به کار می رود و بسته به تکمیل پارچه و نوع بافت آن به صورت ضخیم و نازک تولید می شود.

از این پارچه برای تولید لباس های ورزشی نیز استفاده می گردد. برای دستیابی به متراژ بالاتر از دورس دو نخ به جای سه نخ استفاده می شود.

این نوع از پارچه همچنین به صورت ۱۰۰ درصد از جنس نخ و الیاف پنبه تهیه میشود. که همین مسئله آن را بهترین انتخاب برای تهیه و دوخت لباسهای ورزشی مانند انواع شلوار و سوئیشرت ورزشی زنانه و مردانه زیپ دار و بدون زیپ و انواع لباس های بچه گانه و مانتوهای زنانه برای فصول سرد سال کرده است.

متراژ:
1.70
عرض:
167

افزودن نظر
محصولات مشابه