دورس پنبه 3 نخ 20.20.10 خار خورده ( سوپر مردانه )

قیمت: 390,000 تومان
تعداد:
افزودن به سبد خرید

صنعت نساجی ایران به دلیل داشتن مواد اولیه فراوان، اقدام به تولید انواع پارچه با کاربردهای متفاوت نموده است. یکی از انواع این محصولات پارچه خار خورده می‌باشد.

پارچه‌های خارخورده در واقع نوعی از پارچه‌های ترکیبی می‌باشد. ترکیبی از الیاف پنبه و الیاف پلی استر می‌باشند. یک روی آن کاملاً صاف و از الیاف پنبه می‌باشد. طرف دیگر آن از الیاف پلی استر ساخته شده است. سپس به وسیله استفاده از دستگاه های مخصوص حالت پرزدار پیدا می‌کند. از این پرزها تحت عنوان خار در پارچه یاد می‌شود.

این نوع خارها را می توان بر روی انواع پارچه مانند ملانژ، تریکو و دورس ایجاد کرد. برای تهیه این نوع پارچه  ابتدا پارچه مورد نظر مثلا پارچه دورس پنبه را تولید کنند. سپس برای ایجاد خار، پارچه را به قسمت پشت آن برمی‌گردانند. بعد با استفاده از دستگاه هایی ویژه اقدام به خار زنی روی قسمت پشتی آن می کنند.

ایجاد خار بر روی پارچه در منسوجات زمستانی بیشتر مرسوم است و باعث می شود که گرم باشند.

استفاده از این نوع پارچه ها برای سویشرت، گرمکن، مانتو، شلوار اسلش، تیشرت و بسیاری از محصولات زمستانی دیگر بسیار مناسب است.

همچنین ایجاد خار بر روی پارچه موجب می‌شود که علاوه بر افزایش ضخامت، مقاومت آن نیز بالا برود. به همین دلیل است که پارچه های زمستانه دوام و ماندگاری بیشتری دارند.

متراژ:
1.50
عرض:
115

افزودن نظر
محصولات مشابه