پارچه دورس

خلاصه

پارچه دورس از انواع پارچه های ضخیم است. پارچه دورس را با ماشین های گردباف تولید می کنند به صورتی که پشت پارچه به صورت تارهای نخ و روی آن دارای تراکم و ضخیم است. لذا پارچه دورس، پارچه ضخیم است. نخ هایی که برای پشت پارچه دورس استفاده می شود، از پنبه بوده و نخ هایی که برای بافت روی پارچه دورس استفاده می شود، از نخ های معمولی است.

۱۳۹۹ يکشنبه ۱۸ آبان
5764بازدید
پارچه دورس

پارچه دورس از انواع پارچه های ضخیم است. این پارچه را با ماشین های گردباف تولید می کنند به صورتی که پشت پارچه به صورت تارهای نخ و روی آن دارای تراکم و ضخیم است. لذا این پارچه از نوع پارچه‌های ضخیم است. نخ هایی که برای پشت این پارچه استفاده می شود، از پنبه بوده و نخ هایی که برای بافت روی پارچه دورس استفاده می شود، از نخ های معمولی است.


⭐⭐⭐⭐⭐

«خرید بهترین پارچه دورس خاص لاکرا خودرنگ»

⭐⭐⭐⭐⭐


کاربرد پارچه دورس

پارچه های دورس در نیمه دوم سال که هوا سرد می شود، مصرف بالا دارند. بنابراین پارچه دورس برای تولید لباس های ضخیم در پاییز و زمستان سرد، کاربرد فراوان دارد. مدل دو نخ و سه نخ این پارچه از جمله رایج ترین پارچه های دورس در بازار ایران است.

نکته ای که باید به آن توجه کنید آن است که کلمه دورس، به معنی گیاهی است که سمی بوده و تخم آن را شوکران نام نهند. در این پارچه از نوع پارچه‌های تریکویی بوده و با الیاف پنبه بافته می شود.این پارچه از پارچه های نخی ضخیم تر و مقام تر است.
پارچه دورس دارای انواع بافت ۲ نخ و ۳ نخ بوده و برای دوخت و دور لباس های گرم به خصوص لباس های گرم کن ورزشی کاربرد دارد. درصدهای نخ های تشکیل دهنده در پارچه دورس، معمولا هفتاد درصد پلی استر و سی درصد پنبه است.

پارچه دورس به دلیل ضخامت مناسبی که دارد، برای شلوار و سوییشرت و هودی بچه گانه و مردانه استفاده می شود. پس اگر قصد دوخت شلوار، سوییشرت بچه گانه و شلوار مردانه و گرم کن و لباس ورزشی در نیمه دوم سال دارید، استفاده از پارچه دورس را توصیه می کنیم.
پارچه ها همانطور که می دانید، از الیاف مصنوعی و طبیعی تولید می شوند که هر یک بستگی به ضخامت و کیفیت، قیمت متفاوتی دارند.


⭐⭐⭐⭐⭐

« خرید بهترین پارچه دورس خاص ملانژ خودرنگ»

⭐⭐⭐⭐⭐


پارچه دورس از کجا تهیه کنیم؟

پارچه نیز مثل طلا و جواهرات، نیازمند کارشناس برای انتخاب و خرید دارد و لذا در خرید پارچه تریکو سعی کنید مثل خرید فرش، از فروشندگان مجاز و صاحب اطلاعات لازم، مشورت بگیرید.

پارچه دورس