در مورد پارچه تریکو پنبه‌ای و انواع آن بیشتر بدانید!

خلاصه

برای تولید پارچه پروسه تولید الیاف طی می‌شود که سنگ بنای بافندگی منسوجات می‌باشد. هر کدام از انواع الیاف طبیعی و مصنوعی از اقداماتی همانند پرورش ابریشم، دام، فرآیند شیمیایی و... ساخته می‌شود.کتان و پنبه که الیاف گایهی هستند در مزارع کشت می‌شوند. منسوجاتی همانند نایلون و پلی استر که الیاف مصنوعی هستند با عبور پلیمر مذاب از سوراخ های دستگاه نخ ریسی ت

۱۴۰۱ يکشنبه ۱۸ ارديبهشت
1756بازدید
در مورد پارچه تریکو پنبه‌ای و انواع آن بیشتر بدانید!

پارچه پنبه‌ای یک منسوج ارگانیک است. بدان معنی که اجزای مصنوعی در خود ندارد و از راه الیاف اطراف گیاه پنبه به دست می آید که پس از بالغ شدن گیاه به صورت کرکی شکل به وجود می آید. منسوج پنبه قدمتی پنج هزار ساله دارد که از تمدن شرقی نظیر چین و هند به دنیا معرفی شدند. پنبه در مقایسه با ابریشم عمر بیشتری دارد لاکن در قیاس با پشم از عمر کوتاه تری برخوردار است. در عین حال مستعد پرزدهی شکافته شدن و پارگیست. پنبه آب زیادی جذب می کند و سریع خشک می شود. پنبه را می توان با آب با دما بالا شستشو کرد و روی بدن ظاهر خوبی پیدا می کند.
پارچه‌ای که از نخ پنبه تولید می شود شاخص های بسیاری دارد از جمله این که سوراخ های ریز روی آن در فصل تابستان باعث رفت و آمد هوا شده و از گرمای تابستان جلوگیری میکند. همچنین در فصل زمستان این بافت می‌تواند عایق حرارتی ایجاد کرده و باعث ایجاد گرما در زمستان شود. در واقع در هر فصلی می‌توان از نخ پنبه برای تولید البسه استفاده نمود.


انواع پارچه تریکو پنبه‌ای


از نخ پنبه فرآورده های فراوانی برای تولید پارچه حاصل می‌شود که برخی از پرکاربردترین آن ها را مثال میزنیم:


• پارچه یکرو پنبه


 پارچه یکرو پنبه این نوع پارچه با دستگاه گردباف یکرو سیلند تولید شده و به همین علت به آن پارچه یکرو پنبه می‌گویند. این پارچه عمدتا در فصل گرما مورد استفاده قرار می‌گیرد.


• پارچه دورو پنبه


 پارچه دورو پنبه همانند پارچه یکرو، از نخ پنبه در بافت این پارچه استفاده می‌شود. این نوع پارچه با دستگاه های گردباف دورو تولید می شود و از آن جا که از پارچه یکرو ضخامت بیشتری دارد در فصل سرما کاربرد بیشتری دارد.


• پارچه جودون پنبه


بافت این منسوج، شکل لوزی دارد و حالت فرو رفتگی و برجستگی روی آن نمایان است. این شکل بافت معمولا با دستگاه گردباف دورو بافته می‌شود. در فصل گرما استفاده از این نوع پارچه رایج است. چرا که وجود حالت سوزنی روی آن احساس خنکی را بوجود می آورد. ناگفته نماند که در برخی از مناطق گرمسیر از این پارچه در تمام فصول استفاده می‌شود.


• پارچه جودون پلی استر پنبه


این پارچه از ترکیب دو نخ پنبه و پلی استر ساخته می‌شود و قیمت کمتری نصبت به پارچه جودون پنبه دارد. در این پارچه همچنان حس خنکی در فصل گرما وجود دارد ولی طبعا برای خنک نگه داشتن بدن بافت جودون پنبه کیفیت بهتری دارد. نخ پلی استری که در این بافت استفاده می‌شود باعث شده تا کمی حالت براقی که پارچه داده شود.

 

 

انواع پارچه تریکو پنبه‌ای

 

 

نکات مهم برای خرید انواع پارچه تریکو پنبه‌ای


تنوع پارچه تریکو پنبه‌ای باعث شده تا کمتر مرکز خریدی بتواند به عنوان نمایندگی فروش عمده پارچه نخ پنبه تمامی منسوجات نخ پنبه را داشته باشد. ولی برای خرید این نوع پارچه بد نیست که اطلاعات در مورد انواع نخ های پنبه داشته باشیم.
در پارچه های گرد باف عموما نخ ها به سه شکل تولید می‌شوند:

 

نخ اپن اند (یا نخ اپن)


با افزایش تقاضای پارچه در قرن نوزدهم، صنعتگران نساجی تصمیم گرفتند که نخ را تولید کنند. برای این که نخ تولید شده بتواند پاسخ نیاز بازار را بدهد در عین حال که به کیفیت بالایی نیاز داشت مستلزم سرعت بالا نیز بود و همچنین قیمت مناسب نیز فاکتور مهمی به حساب می‌آمد. نا گفته نماند که زمانی سرعت تولید بالا می‌رود بسته به نوع تغییر در روند تولید از کیفیت آن نیز کاسته خواهد شد. این روش به شکلی بود که باعث می‌شد الیاف پنبه به شکل خرچشی در هم تنیده شوند و در پایان کار لیف تغذیه به آن اضافه می٬شد. این کار باعث می‌شود که روند تولید سرعت بیشتری داشته باشد و به همین دلیل بود که به این نخ چرخانه‌ای می‌گفتند. این نوع نخ قیمت تمام شده مناسبی داشت لاکن نخ یکنواختی نبود و از کناره های آن الیاف هان ریز بیرون زده بودند. و بعد از تولید پارچه با شکل گیری گوله‌های زیر روی پارچه پس از چند بار شستشو و از دست دادن کیفیت اولیه آن، عیار نخ مشخص میشد.


نخ سوپر:


این نخ به لحاظ کیفیت از نخ اپن بسیار بهتر است چرا که پیش از فزآیند ریسندگی شانه شده و الیاف زیر اضافی از آن خارج می٬شود. در نتیجه نخی یکدست و باکیفیت تر تولید شده و در عین حال قیمت بالاتری در مقایسه با نخ اپن دارد. همچنین این نخ در صنعت نساجی بسیار پر کاربرد است و تقاضای زیادی برای تولید این نخ می‌شود.


نخ شانه شده کامفور شده:


این نخ از لحاظ کیفی از دو نخ پیشین کیفیت بالاتری دارد. بدین صورت که برای تولید این نخ همانند نخ سوپر از دستگاه شانه استفاده می شود و در کنار آن دستگاه دیگر سطح نخ را صاف و یکنواخت می‌کند. لذا اضافه شدن یک فرآیند دیگر به تولید نخ قیمت آن بالاتر از دو روش نامبرده کرده اما در هنگام استفاده از این نخ سطح آن گوله نمی‌شود و کیفیت اولیه خود را از دست نمی‌دهد.

 

 

خرید پارچه تریکو پنبه‌ای

 

 

پارچه تریکو پنبه‌ای را از کجا بخرم؟


نکته مهمی که در خرید پارچه‌ تریکو پنبه‌ وجود دارد شناخت و اطمینان از نوع محصولیست که خریداری می‌کنید. اگر فروشنده شما اطلاعات کافی درمورد محصولی که میخواهید به شما ندهد بدیهی است هیچ اطمینانی وجود ندارد که پارچه‌ای را خریداری کرده باشید که از نخ مورد نظر شما تشکیل شده باشد. همچنین دانش از قیمت واقعی هر یک از منسوجات باعث می‌شود تا هم از انتخاب خود مطمئن باشید و هم با توجه به اختلاف قیمت نخ ها می‌توانید از کیفیت پارچه‌ای خریداری نمودید اطمینان حاصل کنید. در کنار همه این ها موارد زیر برای خرید منسوجات بسیار حائز اهمیت است:
1. از مشاورین مطمئن در امر خرید پارچه تریکو پرس و جو کنید
2. برای سفارش پارچه مورد نظرتان قیمت واقعی آن را پیدا کنید
3. تنوع محصول و کیفیت را در منسوجاتی که می‌خرید در نظر بگیرید
4. از ضمانت خرید فروشنده و از اعتبارش اطمینان حاصل کنید.
5. فاکتور معتبر دریافت نمایید.
این موارد در هنگام خرید بسیار حائز اهمیت می‌باشد. زمانی که شما از فروشگاه خود اطلاعات کافی دریافت کنید خرید آسان تر شده و از کیفیت منسوجات دریافتی اطمینان کامل خواهید داشت. به همین دلیل است که با مراجعه به فروشگاه آنلاین می‌توانید تمامی اطلاعات و محتوای کالاهای آن شرکت را بررسی کنید و در زمان خرید انواع پارچه تریکو پنبه ای با ارئه ضمانت در کیفیت پارچه عرضه شده و همچنین فاکتور معتبر شما را به این آگاهی برساند که در خرید فعلی و خرید های بعدیتان اطمینان کامل داشته باشید.

 

آیا از انواع نخ بکار رفته در پروسه تولید اطلاعاتی دارید؟


برای تولید پارچه پروسه تولید الیاف طی می‌شود که سنگ بنای بافندگی منسوجات می‌باشد. هر کدام از انواع الیاف طبیعی و مصنوعی از اقداماتی همانند پرورش ابریشم، دام، فرآیند شیمیایی و... ساخته می‌شود.
کتان و پنبه که الیاف گایهی هستند در مزارع کشت می‌شوند. منسوجاتی همانند نایلون و پلی استر که الیاف مصنوعی هستند با عبور پلیمر مذاب از سوراخ های دستگاه نخ ریسی تولید می‌شوند.
برای ساخت نخ پنبه باید در ابتدا بذرهای پنبه را پس از برداشت محصول از غلاف ها خارج و پنبه را از غوزه ها استخراج کنیم. الیاف مصنوعی نیز پس از عبور رشته های نخ از دستگاه های مخصوص، این رشته ها به هم تابیده می شوند تا رشته های ضخیم مناسب آماده بافت شوند.

 

خرید از نمایندگی فروش پارچه تریکو پنبه ای فروشگاه اینترنتی تریکو امید


در نمایندگی فروش پارچه پنبه‌ای شرکت تریکو امید با بیش از سی سال سابقه در تولید و فروش انواع پارچه این افتخار را دارد تا با به روز نمودن سیستم فروش به منظور فروش پارچه پنبه‌ای و انواع منسوجات به صورت اینترنتی و سیستماتیک، اطلاعاتی جامع در مورد خرید منسوجات مورد نظر را در اختیار کاربران قرار داده تا بتوانند خرید مطمئن و راحتی داشته باشند. همچنین در وب سایت تریکو امید اطلاعات به روز و کامل در مورد انواع پارچه و استفاده پارچه ها در دنیای مد و فشن وجود دارد که با عضویت در سایت می‌توانید در از این مطالب استفاده نمایید. برای خرید انواع پارچه تریکو پنبه‌ای هر یک از منسوجات آنچه که برای کشتری بیشترین اهمیت را دارد اطلاع از میزان نخ بکار رفته در پارچه و تضمیت کیفیت ارائه شده می‌باشد که در وب سایت تریکو تمام اطلاعات کاربردی نخ پارچه خریداری شده وجود دارد.

 

 

فروش عمده پارچه تریکو پنبه‌ای

 

 

دیگر محصولات مرتبط :

خرید پارچه یکرو پنبه لاکرا

خرید پارچه یکرو پنبه‌ای بدون لاکرا

خرید پارچه دورس 1.40

خرید پارچه پنبه یکرو 1.30

 

در مورد پارچه تریکو پنبه‌ای و انواع آن بیشتر بدانید!

آقای فتحی

کارشناس تولید محتوا